zavřít

MENU

O vaření

ZPĚT NA O vaření

Slovníček pojmů

MALÝ KULINÁŘSKÝ SLOVNÍK

96 CELKEM pojmů ve slovníčku

Připravili jsme pro vás slovníček těch opravdu nejznámějších pojmů, se kterými se dnes již běžně potkáváme na jídelním lístku v restauracích i různých - dnes tak oblíbených - kulinářských pořadech.

Pro lepší přehlednost si je rozdělíme na výrazy popisující způsob úpravy a na názvy samotných pokrmů, popř. chodů i nejznámějších surovin.

VYHLEDAT
  • DEMI-GLACE  [dəmiglas]

    Šéfkuchaři ho většinou popisují termínem „silný telecí či hovězího fond nebo vývar“. Příprava tohoto fondu není náročná na suroviny, ale především na čas. V profesionálních kuchyních si výroba žádá alespoň 36 hodin pomalého vaření, což si často nemohou dovolit ani menší provozy. Může se použít u každého jídla, kde je potřeba zvýraznit masovou chuť. Např. zvěřinové ragú, houbové omáčky, omáčky ke steakovým masům apod.

    Bylo pro vás vysvětlení užitečné? ANO NE
  • PRODUKTY

  • RECEPTY

  • AKTUALITY

  • KONTAKTY

Naše webové stránky vloží soubory cookie do vašeho prohlížeče nebo zařízení, pokud máte tuto funkci v nastavení prohlížeče aktivovanou.
Tyto soubory cookie používáme ke zlepšení funkčnosti těchto webových stránek, analýzám a pro zájmově orientovanou reklamu.

PŘEČTĚTE SI VÍCE ZAVŘÍT